Publiker 2.x Aktualne wersje programów

Publiker
wersja 3.5.3

Publiker Klient dla Windows
wersja 1.0.8

Pobierz program/aktualizację

Słownik pojeć:

Katalogowanie - systematyczne dodawanie wpisów do katalogów; pozytywnie wpływa na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania np. Google. Długie, systematyczne i rozsądne katalogowanie może wprowadzić Twoją stronę do pierwszej 10 wyników w Google.

Presell Page (PP) - to artykuł sponsorowany, który został napisany po to, aby promować firmę, osobę lub serwis www. Może być płatny, choć ostatnio pojęcie to dotyczy raczej artykułów pisanych przede wszystkim na potrzeby pozycjonowania i dodawany do bezpłatnych spisów artykułów (tzw. precle). Moc pozycjonująca linków w tego typu artykułach jest przeważnie znacznie większa niż wpisów publikowanych w katalogach.

Pozycjonowanie - czynności mające na celu podniesienie pozycji Twojej strony na liście wyników wyszukiwarek internetowych (przede wszystkim Google). Jednym ze sposobów pozycjonowania jest katalogowanie i publikowanie artykułów sponsorowanych (Presell Pages).

Pomoc (F.A.Q) - Często zadawane pytania

Jakie są wymagania techniczne serwera?

Publiker wymaga serwera z PHP (wersja 5.2) z obsługą:

 • cURL ze wsparciem SSL,
 • mbstring (Multi-Byte String),
 • MySQL (wersja 5.0 lub nowsza),
 • IonCube Loader (wersja 3.1 lub nowsza),
 • możliwość wywoływania skryptu z CRONa (nie jest konieczna, ale zalecana dla pełniejszego wykorzystania możliwości aplikacji).

Aby przetestować serwer możesz pobrać testowy skrypt PHP. Skrypt ten należy przegrać na testowany serwer i urochomić z przeglądarki www. Skrypt sprawdza wersję PHP oraz obecność odpowiednich modułów, nie weryfikuje natomiast połączenia z bazą danych, ani możliwości wywołań z CRONa (musisz to sprawdzić samodzielnie u swojej firmy hostingowej).

Czy dodawanie jest całkowicie automatyczne?

Tak. Publiker całkowicie automatycznie:

 • planuje rozkład wysyłki wpisów w czasie (dostępne są dwa sposoby linkowania: liniowy i kwadratowy);
 • przygotowuje teksty do wysłania;
 • wybiera linki, teksty, frazy do pozycjonowania;
 • wstawia linki do treści tekstu;
 • odszukuje pasujące kategorie/podkategorie;
 • wysyła wpis do katalogu/precla;
 • omija/łamie zabezpieczenia katalogów w postaci tokenów graficznych (w przypadku katalogów opartych o skrypt otwartyMini, Hurricane, FreeGlobes, WebMini skuteczność omijania tych zabezpieczeń to 95%!);
 • rejestruje się w preclach typu WordPress (w tym rejestracja, odbiór emaila z hasłem, logowanie);
 • sprawdza, czy wpis został opublikowany i odszukuje link do wpisu (link taki może być automatycznie podlinkowany);
 • podlinkowuje wpisy w preclach i katalogach z innych precli lub katalogów;
 • wyszukuje nowe adresy katalogów z sieci;
 • rozpoznaje wyszukane katalogi/precle;
 • filtruje bazę katalogów i precli, odrzucając nieaktywne adresy (np. katalogi, które przyjmują wpisy, ale nigdy ich nie publikują);
 • i wiele więcej czynności, które trudno tu wszystkie wymienić.

Ale to nie wszystko... zobacz kolejne pytanie.

Co oznacza, że Publiker wspomaga dodawanie półautomatyczne?

Publiker obsługuje również dodawanie wpisów w sposób półautomatyczny. W takim przypadku wystarczy przepisać odpowiedni tekst z obrazka. Całą resztą zajmie się automat. Warto wspomnieć, że w półautomatycznym dodawaniu nie tracisz czasu na dodawanie wpisów do nieaktywnych katalogów, bo większość z nich zostaje odrzucona automatycznie w procesie filtrowania bazy katalogów/precli.

Półautomatyczne katalogowanie odbywa się równolegle w kilku panelach aplikacji Publiker dzięki czemu cały proces przebiega szybko i sprawnie. Podczas gdy Ty wpisujesz kod z obrazka w jednym panelu, w tym samym czasie Publiker rozpoznaje kolejny katalog i wyszukuje najlepiej pasujące kategorie/podkategorie. Po wpisaniu tekstu z obrazka wciskasz przycisk, a Publiker dokonuje wysłania wpisu, podczas gdy Ty wpisujesz token w drugim panelu i tak na przemian.

Ponadto, Twoje manualne dodawanie wpisów jest monitorowane przez automat i wpisuje się w zaplanowany przez Ciebie proces katalogowania. Oznacza to, że jeśli przykładowo dla określonej grupy linków ustawiłeś wysyłanie 1 wpisu dziennie do katalogów i dzisiaj dodasz manualnie przy pomocy Publikera 5 wpisów, to dalsze automatyczne katalogowanie zostanie wznowione za 5 dni, tak aby sumaryczna liczba wysyłanych wpisów automatycznych i półautomatycznych była zgodna z Twoim planem katalogowania.

Ile projektów mogę promować przy wykorzystaniu Publikera?

Liczba projektów, grup, promowanych linków, tekstów nie jest programowo w żaden sposób ograniczona.

W jaki sposób otrzymam aplikację Publiker?

Po otrzymaniu wpłaty, prześlemy Ci email z informacją o sposobie pobrania oprogramowania Publiker oraz klucz licencji do pełnego odblokowania funkcjonalności aplikacji. Produkt otrzymasz w postaci dostawy elektronicznej, co oznacza, że będziesz mógł go pobrać bezpośrednio z naszego serwera. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkt otrzymujesz niemal od razu po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie, nie musisz płacić za przesyłkę oraz inne zbędne rzeczy takie jak opakowanie, nośnik, itp.

Jak duża jest paczka z aplikacją Publiker?

Aplikacja dostarczana jest w postaci spakowanego archiwum ZIP, które zajmuje niecałe 2MB. Po zainstalowaniu aplikacji na serwerze i aktywacji klucza licencji będziesz mógł pobrać bazę katalogów/precli oraz bazę synonimów bezpośrednio z naszego serwera do swojej instalacji Publikera.

Czy licencja jest opłacana jednokrotnie?

Tak, za licencję określonej wersji oprogramowania Publiker płaci się raz.

Czy można zwrócić program po zakupie?

Nie, w związku z tym, że program jest dostarczany w postaci elektronicznej i można go pobrać bezpośrednio z naszej strony WWW po zakupie, to nie ma w takim przypadku zastosowania ustawa o zwrocie towaru zakupionego przez Internet (tak samo jak w przypadków plików audio, video, ebooków, itp.).

Czy na zakupioną aplikację można otrzymać fakturę VAT ?

Nie, wystawiany jest rachunek, ponieważ firma jest podmiotowo zwolniono z podatku VAT. W końcowej cenie programu nie ma podatku VAT.

...mam inne pytanie

Jeśli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie lub masz wątpliwości, prosimy o kontakt - chętnie służymy dodatkowymi objaśnieniami - skontaktuj się z nami.