Publiker 2.x Aktualne wersje programów

Publiker
wersja 3.5.3

Publiker Klient dla Windows
wersja 1.0.8

Pobierz program/aktualizację

Słownik pojeć:

Katalogowanie - systematyczne dodawanie wpisów do katalogów; pozytywnie wpływa na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania np. Google. Długie, systematyczne i rozsądne katalogowanie może wprowadzić Twoją stronę do pierwszej 10 wyników w Google.

Presell Page (PP) - to artykuł sponsorowany, który został napisany po to, aby promować firmę, osobę lub serwis www. Może być płatny, choć ostatnio pojęcie to dotyczy raczej artykułów pisanych przede wszystkim na potrzeby pozycjonowania i dodawany do bezpłatnych spisów artykułów (tzw. precle). Moc pozycjonująca linków w tego typu artykułach jest przeważnie znacznie większa niż wpisów publikowanych w katalogach.

Pozycjonowanie - czynności mające na celu podniesienie pozycji Twojej strony na liście wyników wyszukiwarek internetowych (przede wszystkim Google). Jednym ze sposobów pozycjonowania jest katalogowanie i publikowanie artykułów sponsorowanych (Presell Pages).

Z praktyki katalogowania stron internetowych

Nikt już chyba nie zaprzeczy, że promocja w Internecie to rzecz niezmiernie ważna w dzisiejszym świecie opartym na szybkim przekazywaniu informacji. Promocja ta może mieć bardzo różny charakter i być zróżnicowana pod względem budżetu, niemniej jednak cały czas Internet jest całkiem tanim medium reklamowym i wciąż chyba niedocenianym – zwłaszcza przez firmy niezwiązane bezpośrednio z Internetem.

Pozycjonowanie to niezmiernie skuteczny sposób promocji, ponieważ będąc na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania Google mamy bezpośredni dostęp do ludzi, którzy są zainteresowani konkretnymi informacjami, produktami, usługami. Można powiedzieć, że są to klienci, którzy szukają właśnie Twojej strony – musisz tylko im w tym pomóc.

Jeśli pozycjonujesz swoją stronę www, to niezmiernie istotnym elementem tego procesu jest katalogowanie i publikowanie artykułów w tzw. preclach. Taki sposób promocji jest bardzo skuteczny, ale pod jednym warunkiem: katalogowanie musi być systematyczne i rozłożone w długim okresie czasu – jednym słowem rozsądne.

I właśnie w tej systematyczności jest największy problem. Przez pierwszy tydzień swojej przygody z pozycjonowaniem jesteś pełen energii i nie możesz się doczekać, aż zasiądziesz przed komputem, aby dodać nowe wpisy promujące Twój serwis www.

Po miesiącu zaczynasz stopniowo tracić zapał, ale ponieważ Twoja strona jest coraz wyżej w wynikach wyszukiwania, więc katalogujesz dalej. Po dwóch miesiącach masz już na głowie zupełnie inne sprawy i tylko sporadycznie przypominasz sobie, że powinieneś promować swój serwis internetowy. W końcu całkowicie zaprzestajesz promocji, a Twoja strona zaczyna systematycznie spadać w wynikach wyszukiwania Google. Niestety... wiem o tym z własnego doświadczenia.

Publiker rozwiązuje problem systematyczności, ponieważ proces dodawania odbywa się automatycznie bez Twojego udziału – Ty w tym czasie możesz skupić się na innych zadaniach Twojej firmy lub po prostu... jechać na wakacje ;)

Ponieważ Publiker wspomaga również półautomatyczne dodawanie, więc możesz od czasu do czasu zajrzeć do panelu administracyjnego i wspomóc katalogowanie przepisując kilka kodów z obrazków. Cały czas jesteś oczywiście wspierany przez oprogramowanie Publiker, które ułatwia Ci to zadanie.

Ponadto, Twoje manualne dodawanie wpisów jest monitorowane przez automat i wpisuje się w zaplanowany przez Ciebie proces katalogowania. Oznacza to, że jeśli przykładowo dla określonej grupy linków ustawiłeś wysyłanie 1 wpisu dziennie do katalogów i dzisiaj dodasz manualnie przy pomocy Publikera 5 wpisów, to dalsze automatyczne katalogowanie zostanie wznowione za 5 dni, tak aby sumaryczna liczba wysyłanych wpisów automatycznych i półautomatycznych była zgodna z Twoim planem katalogowania.

Jeśli chciałbyś prześledzić jak radzi sobie Publiker w rzeczywistych warunkach, to zobacz filmy wideo przedstawiające przykładowe projekty promowane tym automatem.